WARSZTATY / WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

 

piątek, 15 października

 

18:00 SCKM

„Strażnik Czasu”

To bardzo prawdopodobne, że ci niepozorni i nieciekawi przeżywają zupełnie zwariowane historie…tylko się nimi nie chwalą. To ich sekret. To bardzo prawdopodobne, że są nawet strażnikami

czasu i chcą nam – zwykłym, szarym widzom przekazać pewną wiadomość… Spektakl w wykonaniu uczestników warsztatów cyrkowych SCKM. 

 

sobota, 16 października

11.00-13.00 i 15.30-18.00 Cricoteka

„Teatralny Automat” (4+), Teatr Kartonka (Białoruś), minispektakl w języku polskim

Jedna budka.

Jeden widz.

Jeden spektakl.

Dziewięć historii.

Usiądź wygodnie na krześle i przygotuj się na wyjątkową historię – wyjątkową, bo stworzoną z Tobą i tylko dla Ciebie! Może będzie o strasznym smoku, a może o pięknej księżniczce. W Teatralnym Automacie każdy może przeżyć swoją własną baśń (w trzy minuty). Zapraszamy do najmniejszego teatru na świecie. 

 

14:45 „101 kropek”, Monika Kiwak, warsztat ruchowy dla dzieci w wieku 3-5 lat i osób dorosłych, SCKM

Warsztat ruchowy dla dzieci w wieku 3-5 lat i bliskich im dorosłych. Czy możemy tańczyć razem, kiedy każdy porusza się w inny sposób? Jak znaleźć dla siebie miejsce we wspólnym tańcu, wspólnej przestrzeni? Aby odpowiedzieć na te pytania, podążymy śladem.. kropki! Najpierw – jednej, malutkiej, leżącej na podłodze kropeczki. A dokąd zaprowadzi nas rząd kropek? 

16:00 SCKM

„Go&draw”, Monika Kiwak

Warsztat ruchowy z elementami plastycznymi dla dzieci w wieku 5-7 lat i bliskich im dorosłych. Co może łączyć ruch i rysowanie? Czy rysując można tańczyć? Czy tańcząc można rysować?

 

 

 

niedziela, 17 października

11.00-13.00 i 15.30-18.00 Cricoteka

„Teatralny Automat” (4+), Teatr Kartonka (Białoruś), minispektakl w języku polskim

 

16:00 SCKM

„Inna bajka: Córy Wiatru Południowego

opowie Ola Barczyk

Wiatr Południowy poślubił Zorzę Polarną. Ach, co to był za ślub! Zjechali goście z całego świata- z północy i z… południa. Na weselu goście jednocześnie lepili bałwana, jeździli na łyżwach i budowali zamki z piasku, wylegując się w kostiumach kąpielowych nad brzegiem bardzo ciepłego morza. Nikt się nie nudził i każdy robił to co lubi… Zapraszamy do wysłuchania baśni, która otwiera nie tylko rozum, ale przede wszystkim serce!