O statku, który miał skrzydła i o pięknej olbrzymce

BASIA SONGIN >> BAJKOWANIE – WĘDROWANIE <<

Dawno dawno temu, za górami, za lasami, za siedmioma strumieniami było królestwo. W królestwie tym był zamek, a w zamku tym mieszkali król, królowa i królewicz. Pewnego dnia, za sprawą złego czarnoksiężnika-olbrzyma, królewicz wyrusza w daleką i niebezpieczną podróż. Jakie spotka przygody? Jakich zdobędzie przyjaciół? Dokąd poleci na skrzydlatym statku? Kim jest piękna i odważna olbrzymka, której uśmiech rozświetla wodę w studni?

Opowieść interaktywna z muzyką na żywo, graną na niezwykłych instrumentach (Wilcze Basy, mandolina, tank drum żółwik, lira, drumla).

Opowiada Basia Songin bajarka, performerka, muzyk. Wędruje z opowieściami mówionymi i śpiewanymi. Współtworzy grupy muzyczne: Sutari, Mehehe, Kuso. Pasjonuje się kulturami tradycyjnymi i muzyką etniczną z różnych zakątków świata. Pisze piosenki i bajki. Śpiewa i gra na autorskich instrumentach (Wilcze Basy i Viola Pójdźka). Ukończyła Choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz APT Gardzienice. Współpracowała z Teatrem OPT Gardzienice, neTTheatre. Aktualnie współpracuje z grupą Karawana Opowieści oraz Instytutem Teatralnym. 

Fotografia: Aleksandra Gronowska

dla kogo: dla dzieci w wieku 4-12 lat
kiedy: sobota 24 listopada 2018 o godz. 19.00
gdzie: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
czas trwania: około 40 minut
bilety: 18 zł / osoba

KUP BILET