Pig in a Wig in Space

Przeniesiemy Was w inny świat. Hen, do krainy wyobraźni, odważnych pomysłów i niesamowitej muzyki. Przy czym obiecujemy, że nawet najmłodsi widzowie zrozumieją każde słowo. A spektakl jest od uszu po zakręcony ogonek – cały po angielsku. Czy małe stworzenie może mieć duże marzenie? O tak! Nawet większe niż przypuszczają dorośli. Zwłaszcza ciekawska świnka ze śmiesznym ryjkiem podobnym do guzika i bujnej wyobraźni. Wcale nie różowej, tylko kolorowej jak zorza polarna!

To niezwykłe zwierzątko zna język angielski, uwielbia przeżywać fascynujące przygody. Dlatego pewnego dnia wpada na genialny pomysł. Chce polecieć w kosmos. Zainspirowane historią słynnego psa Łajki, zaczyna planować galaktyczną podróż. Niestety, wszyscy wokół wątpią w powodzenie misji i próbują przekonać świnkę do pozostania w domu. Czy lot dojdzie do skutku? Co oznacza prawdziwa odwaga? Gdzie spełniają się marzenia? Tego dowiecie się z przedstawienia.

“Pig in a Wig in Space” to czysto teatralny spektakl dla dzieci, którego tekst dzięki wsparciu pedagogicznemu Early Stage, został wypracowany przede wszystkim z myślą o naszej docelowej widowni, tzn. o dzieciach – w rezultacie powstał dynamiczny miks sztuki teatralnej w oparciu o metody wykorzystywane przez Early Stage – szkoły, która angażuje, ale również edukuje. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach współpracy pomiędzy szkołą j. angielskiego Early Stage oraz brytyjskim artystą performatywnym Sean’em Palmer, a jego pomysłem wyjściowym było stworzenie polskiego teatru dla dzieci, który byłby wehikułem pedagogicznym wykonanym wyłącznie w języku angielskim.

Spektakl w języku angielskim w wykonaniu Pig in a Wig Theatre.

Reżyseria: Pig in a Wig
Muzyka: Kuba Pałys, Sean Palmer
Obsada: Martina Rampulla, Kuba Pałys, Sean Palmer
Oświetlenie i dźwięk: Piotr Aleksandrowicz
Wizualizacje: Małgorzata Detner
Kostiumy: Katarzyna Styczeń
Scenografia: Mariusz Mieszała, Sean Palmer

Fotografia: archiwum Pig in a Wig Theatre

dla kogo: spektakl w języku angielskim dla dzieci w wieku 4-8 lat
kiedy: czwartek 22 listopada 2018 o godz. 9.30 i 11.30
gdzie: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15
czas trwania: 45 minut

REZERWACJE DLA GRUP PRZYJMUJEMY NA FIGURKI@TEATRFIGUR.PL