O dziewczynce, która wyruszyła by szukać gwiazd i o chłopcu, który był Gwiazdą

BASIA SONGIN >> BAJKOWANIE – WĘDROWANIE <<

Istnieje wiele legend o tym jak powstał świat, co to jest niebo i skąd pochodzą gwiazdy. Niektóre są stare jak świat, inne wyśnione snem bajarza. Ta opowieść powstała na pograniczu tych dwóch światów. Pewnego razu, w jednej krainie, mała Gwiazda zamarzyła by chodzić po świecie tak jak ludzie i zwierzęta, by czuć wiatr na twarzy i krople deszczu, i ciepło promieni słońca. W innej krainie mała dziewczynka wyrusza w samotną, daleką drogę, by pozbierać gwiazdy do zabawy. 

Opowieść interaktywna z muzyką na żywo, graną na niezwykłych instrumentach (Wilcze Basy, mandolina, tan drum żółwik, lira, drumla).

Opowiada Basia Songin bajarka, performerka, muzyk. Wędruje z opowieściami mówionymi i śpiewanymi. Współtworzy grupy muzyczne: Sutari, Mehehe, Kuso. Pasjonuje się kulturami tradycyjnymi i muzyką etniczną z różnych zakątków świata. Pisze piosenki i bajki. Śpiewa i gra na autorskich instrumentach (Wilcze Basy i Viola Pójdźka). Ukończyła Choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz APT Gardzienice. Współpracowała z Teatrem OPT Gardzienice, neTTheatre. Aktualnie współpracuje z grupą Karawana Opowieści oraz Instytutem Teatralnym. 

Fotografia: Paulina Babicka

dla kogo: dla dzieci w wieku 4-12 lat
kiedy: niedziela 25 listopada 2018 o godz. 13.00
gdzie: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży
czas trwania: około 40 minut
bilety: 18 zł / osoba

KUP BILET