Jak przygotować spektakl? | cykl warsztatów dla nauczycieli

Jesteś nauczycielem lub animatorem kultury i na codzień przygotowujesz z dziećmi przedstawienia teatralne? Czujesz, że gotowe scenariusze nie zawsze odpowiadają na potrzeby Twoich podopiecznych? Chciałbyś/chciałabyś podjąć wyzwanie i stworzyć scenariusz we współpracy z dziećmi? Jeśli tak, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! 

„Jak przygotować spektakl” to cykl trzech trzygodzinnych warsztatów dla nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz animatorów kultury. W ramach warsztatów uczestnicy dowiedzą się gdzie i w jaki sposób szukać inspiracji do pracy, poznają ćwiczenia i przykładowe zadania, a także poznają kilka technik i rozwiązań, które z powodzeniem można stosować w pracy z dziećmi. Oprócz porcji praktycznych ćwiczeń teatralnych uczestnicy dostaną również szereg wskazówek organizacyjnych dotyczących produkcji spektaklu i doboru obsady. 

Warsztaty poprowadzi Dagmara Żabska, dyrektor artystyczna Teatru Figur Kraków, która na codzień pracuje również z dziećmi z Kangurowego Przedszkola. 

Po każdym szkoleniu uczestnicy otrzymują zaświadczenia o udziale.

Termin: 21.11, 22.11, 23.11 w godz. 18.00-21.00, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13-15

Cena udziału w cyklu zajęć: 150 zł
Istnieje możliwość wystawienia faktury.

Zapisy: anna@edukacjateatralna.pl
Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

Szkolenie zorganizowane we współpracy z Centrum Edukacji Teatralnej.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  

Fotografia: archiwum Centrum Edukacji Teatralnej