Fotografia przedstawiająca przebieg warsztatów teatralnych dla dzieci

Dziecko i sztuka – warsztat dla nauczycieli

Centrum Edukacji Teatralnej zaprasza nauczycieli przedszkola oraz edukacji wczesnoszkolnej na szkolenie z zakresu pedagogiki teatru pt. „Dziecko i sztuka” – to warsztat inspirowany wystawą w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka organizowany w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Podskoki i wykręty”.

Warsztat porusza zagadnienie wprowadzania dziecka w świat sztuki.
Czy Kantor może być inspirujący dla 8-latków?
Czy jest tematem dla młodszych dzieci?

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób można planować i realizować zajęcia teatralne inspirowane sztuką – także wystawami muzealnymi. Jest to też wstęp do budowania warsztatów kontekstowych z użyciem narzędzi teatralnych.

W trakcie warsztatu uczestnicy będą wymyślać zabawy, etiudy i ćwiczenia teatralne inspirowane wystawą w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. Poznają możliwości zastosowania wybranych technik teatralnych – improwizacji, kreacji zbiorowej, teatru cieni, teatru papieru, animacji w pracy z dziećmi.

Praca warsztatowa połączona jest ze zwiedzaniem wystawy.

Warsztaty poprowadzi Dagmara Żabska.

Dagmara Żabska – aktorka, reżyserka, szefowa artystyczna i założycielka jedynego w Polsce, profesjonalnego teatru cieni: Teatru Figur Kraków, menadżerka kultury, wykładowczyni akademicka, pedagożka teatru, teatrolożka, wieloletnia koordynatorka licznych projektów artystyczno-edukacyjnych, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz FigurenTheater-Kolleg w Niemczech, otrzymała brązowy medal „Gloria Artis – Zasłużeni Kulturze”, nagrodę przyznaną przez jury Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa w 2015 roku za reżyserię spektaklu „Król Maciuś Pierwszy”. Spektakl „Huljet, huljet”, który reżyserowała otrzymał w 2017 roku nagrodę grand prix na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Animacji Animart w Łodzi oraz wyróżnienie na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu.

 

Kiedy: poniedziałek, 27.11.2017, g. 17:30-20:30

Gdzie: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Critoteka

Wstęp bezpłatny.

Zapisy: martyna@edukacjateatralna.pl lub tel. 724-486-744