Fotografia ze spektaklu Robot i motyl

Robot i motyl

-bujane w obłokach-

 

Zwykła, biała kartka papieru. Taka, co szeleści przy potrząsaniu, zgina się na wszystkie strony i spada, kiedy wiatr zawieje. Zmięta w kulkę doleci daleko, złożona cztery razy może być statkiem, czapką, peryskopem, robotem.

Głównym bohaterem spektaklu jest właśnie biała kartka, bo to z niej wyłaniają się kolejni bohaterowie – Dondon, który potrafi odpowiadać tylko na pytania z karteczki, Motyl Strzałeczka i jego śmiertelny wróg Nietoperz, oraz cała plejada łąkowych skoczków.

Spektakl powstał na podstawie opowiadań Vytautė Žilinskaitė.

„Robot i motyl” to spektakl, który rodzi się na oczach dzieci. Jest to opowieść o emocjach, relacjach, wyzwaniach jakie inni nam stawiają i o wymaganiach wobec siebie samych. To wzruszające historie, bezcenne rady i dużo śmiechu. Dla dzieci spektakl jest świetną teatralną przygodą – uczestniczą w nim aktywnie, są w nieustannym dialogu z aktorami.
Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana. Konkurs organizuje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reżyseria i adaptacja: Dagmara Żabska

Lal­ki: Brane Sol­ce i ze­spół

Scenogra­fia: Be­ata Klim­kow­ska

Mu­zyka: An­drzej Bo­na­rek

Pro­duk­cja: Mar­ta Han­kus

Wy­stępują: Ta­de­usz Dy­lawer­ski, Ma­te­usz Wróbel

 

Czas trwania: 60 min (spektakl z warsztatem)

 

W ramach festiwalu „Podskoki i wykręty” spektakl można zobaczyć:

  • poniedziałek, 27.11.2017, g. 10:00 – Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka

Teatr Figurki to scena dla najmłodszych Teatru Figur Kraków.

NAJCHĘTNIEJ ZAJMUJEMY SIĘ TEATREM CIENI gramy spektakle, pokazujemy cieniowanki (bajki opowiadane przy użyciu cieni), robimy warsztaty.
KUGLARSTWEM podrzucamy przedmioty, balansujemy na linie i jednym kole, kręcimy talerzami, frygami, nosem.
PANTOMIMĄ głównym artystą Figurek jest sam Pan Piórko. dość niefrasobliwy jegomość, który chętniej się zapatruje niż komentuje.
TEATREM LALEK małych, wielkich, na rękę, na sznurku, na kijku. lalki wycinamy, przebieramy, animujemy. Często i chętnie.

Dodaj komentarz