Fotografia ze spektaklu Kartki Pana Andersena

Kartki Pana Andersena

-cieniowanki-

„Kartki Pana Andersena” to magiczna i czarująca opowieść teatru cieni o tym, jak nagły wiosenny wiatr porwał kartki rękopisu pana Andersena, gdy ten zmierzał do wydawcy. W jednej chwili w świecie baśni zapanował chaos. Nagle w kwiatuszku zamiast Calineczki siedzi obrzydliwa wilgotna ropucha albo dzielny cynowy żołnierzyk. Do myszy i Calineczki zamiast kreta przychodzą w gości „stare trolle pierwszej klasy z ogonami”.
Pomimo wielkiego bałaganu Alla Maslovskaya próbuje opowiedzieć historię najmniejszej dziewczynki na świecie. Dzięki temu, że stare dobre baśnie Andersena każdy zna prawie na pamięć, widzowie są niezbędną pomocą w układaniu i wymyślaniu właściwej historii Calineczki.

Spektakl jest interaktywny – powstaje w dialogu z małym widzem. W zależności od jego humoru i wrażliwości – może przybrać niespodziewany kształt.
Narracja odbywa się z użyciem czarujących obrazów teatru cieni, które dodają baśniom Andersena magii.
Spektakl naturalnie przechodzi we wspólną zabawę cieniową.

Premiera: 2014, Kraków
Koncepcja i wykonanie: Alla Maslovskaya
Spektakl dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Czas trwania: ok. 50 minut (spektakl +warsztat)

W ramach festiwalu „Podskoki i wykręty” spektakl można zobaczyć:

  • niedziela, 26.11.2017, g. 17:00 – kawiarnio-księgarnia LOKATOR

UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC!


Teatr Figurki to scena dla najmłodszych Teatru Figur Kraków.

NAJCHĘTNIEJ ZAJMUJEMY SIĘ TEATREM CIENI gramy spektakle, pokazujemy cieniowanki (bajki opowiadane przy użyciu cieni), robimy warsztaty.
KUGLARSTWEM podrzucamy przedmioty, balansujemy na linie i jednym kole, kręcimy talerzami, frygami, nosem.
PANTOMIMĄ głównym artystą Figurek jest sam Pan Piórko. dość niefrasobliwy jegomość, który chętniej się zapatruje niż komentuje.
TEATREM LALEK małych, wielkich, na rękę, na sznurku, na kijku. lalki wycinamy, przebieramy, animujemy. Często i chętnie.

Dodaj komentarz